تعمیرات اساسی واحد اسید پتروشیمی شیمی بافت توسط شرکت فنی مهندسی نگهداشت کاران انجام شد

نصب برج شیشه ای

اورهال واحد اسید سایت ۲ پتروشیمی شیمی بافت مطابق با برنامه از پیش تعیین شده آغاز و وارد فاز عملیاتی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فنی مهندسی نگهداشت کاران از شرکتهای تابعه شرکت سرمایه گزاری صنایع پتروشیمی، تاپیکو و شستا، درحالی که شهرستان بندرماهشهر با دمای نسبی ۴۵ درجه و رطوبت بالای ۷۰ درصدی گرمترین روزهای سال خود را سپری می کند اما این گرمای طاقت فرسا خللی در روند اجرای عملیات تعمیرات اساسی واحد اسید سایت ۲ پتروشیمی شیمی بافت بوجود نیاورده و مهندسان و کارگران شرکت فنی مهندسی نگهداشت کاران همچنان متعهدانه مشغول کار می باشند.

براساس گزارش روابط عمومی پتروشیمی شیمی بافت، این تعمیرات با هدف دستیابی به ظرفیت تولید و به جهت افزایش ضریب اطمینان پایداری تولید و بر پایه دانش متخصصان شرکت فنی مهندسی نگهداشت کاران برنامه‌ریزی شده و در مرحله اجرا می باشد.

در این عملیات قرار است برج شیشه ای C103 واحد اسید بخش هیدرولیز که یکی از حساس‌ترین و خاص‌ترین تجهیزات این واحد محسوب می شود اورهال و نوسازی شده و پکینگ های آن تعویض و خطوط توزیع خوراک اصلاح گردد.

شایان ذکر است که جرثقیل ۲۰ تن تادانو متعلق به شرکت فنی مهندسی نگهداشت کاران نیز در پروژه
نصب برج شیشه‌ای پتروشیمی شیمی بافت به کار گرفته شده است.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده در بخش دیگری از این تعمیرات، ری‌بویلر این برج که مبدلی از نوع متریال خاص می‌باشد نیز تعویض می‌گردد. همچنین به جهت بالا بردن ضریب پیوستگی تولید با اتکا به دانش داخلی شفت و میکسر یکی از راکتورهای واحد اسید پس از نو سازی و اصلاح نصب و این راکتور آماده بهره‌برداری می‌شود.

گفتنی است، با انجام این تعمیرات، افزایش بهره‌وری مجتمع و در نتیجه افزایش سود حاصل از تولید تحقق خواهد یافت که همچنین به افزایش پیوستگی روند تولید نیز کمک خواهد کرد.