سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر مبارک باد

عملیات آزادسازی خرمشهر یکی از بزرگترین عملیات‌های ایران در جنگ ۸ ساله محسوب می‌شود که در این عملیات نیرو‌های ایرانی با ۷۰ هزار رزمنده در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ با رمز «یا علی ابن ابی‌طالب» به فرماندهی مشترک سپاه و ارتش حمله خود برای آزادسازی خرمشهر را شروع کردند.

این عملیات مهم و گسترده سه هفته به طول انجامید و در نهایت در سوم خرداد ۱۳۶۱ رزمندگان غیور ایرانی خرمشهر را که در روز‌های ابتدایی جنگ به اشغال عراق درآمده بود، آزاد کردند.

امروز سوم خرداد ماه و مصادف با این روز غرورانگیز است؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ سوم خردادماه سال ۹۵ و در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) عبارتی را خطاب به جوانان کشورمان بیان داشتند که بسیار مورد توجه قرار گرفت؛ ایشان در این مراسم گفتند: جوانان عزیز! آینده برای شماست؛ شمایید که باید این تاریخ را با عزتش نگه دارید. خرمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، در میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است؛ البته ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد، بالعکس آبادانی به دنبال دارد اما سختی‌اش بیشتر است.

اکنون در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای گرانقدر، این مناسبت خاطره انگیز و غرور آفرین را به تمامی ملت بزرگ ایران به ویژه رزمندگان، جانبازان آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا و همچنین همکاران عزیز دانشگاه تهران تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق روزافزون همه ملت ایران را در پاسداری از آموزه‌های این حماسه بزرگ و حفظ آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و شهدای عزیز در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از پروردگار متعال مسألت می‌نماید.